Во соопштението се наведува дека вчера во 18.30 часот во Одделениеето за внатрешни работи Прилеп, 40 – годишен маж од прилепско село пријавил дека У.А. ја допирал по телото и се обидел да изврши обљуба врз неговата ќерка.

У.А. бил приведен во Одделението за внатрешни работи Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Администратор
09/03/2021 00:21