Македонската фудбалска репрезентација до 19 години денеска треба да го има првиот собир пред претстојното гостување во Босна и Херцеговина (БиХ) на гостински терен.

Избраниците на селекторот Влатко Гроздановски иднината недела ќе одиграат два пријателски натпревари против соодветната репрезентацијата на БиХ, во градот Меѓумурје.

Првиот натпревар е закажан за во вторник со почеток од 15 часот, додека вториот дуел ќе се одигра во четврток со почеток од 11 часот.

Двете репрезентации претходно се сретнаа минатиот февруари во Скопје, кога македонскиот состав забележа победа и пораз, со идентични 1:0, во двата пријателски натпревари.


Администратор
07/03/2021 13:51