Сончево и топло време со максимална температура до 22 степена ќе преовладува денеска во земјава.

Во Скопје слично време со максимална температура до 20 степени.

Утринските температури, освен во Берово и Маврово, насекаде се над нулата. Најтопло е во Крушево и Виница каде утринава се измерени пет степени.


Администратор
26/02/2021 10:25