На 18.01.2021 во 05.00 часот полициски службеници од Полициската станица Штип, по судска наредба, го привеле И.Д.(22) од Штип.

И.Д. бил спроведен во Казнено-поправната установа Струмица за доиздржување на затворската казна.


Администратор
18/01/2021 15:58