На 08.01.2021 во 23.10 часот на подрачје на Карпош, од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода М.Ј.(32) од Скопје, постапувајќи по пријава на Џ.К.(18) дека околу 19.00 часот истиот противправно ја задржал во неговиот стан и физички ја нападнал и малтретирал.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.


Администратор
10/01/2021 00:09