Костадин (Струмица), на 16.мај: "Наќе е крив, одговорен за 22 заразени и 2 починати, мора да поднесе оставка", потсетува пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на прес-конференцијата на портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов оддржана во пресрет на предвремените парламентарни избори.

- Денес со 862 заразени дневно и близу 1.000 вкупно починати, пратеникот Коста молчи за одговорност и оставки. А само Струмица денес има 471 активен случај, преполна болница со Ковид-пациенти, а премалку медицински сестри. Тешка хипокризија!, коментира Милошоски.


Администратор
30/10/2020 12:32