Вардар 1961 одигра нерешено против португалски Порто 25-25 (13-12) во рамки на третиот меч за „црвено-црните“ во новата сезона од ракометната Лига на шампиони.

Македонскиот тим во финишот на мечот имаше гол предност, но гостите со многу среќа стигнаа до израмнувачкиот погодок.

Прв стрелец кај домашниот тим беше Иван Чупиќ со седум гола, а Ристовски имаше 18 интервенции.

Во следното коло македонскиот првак му гостува на тимот на ПСЖ.


Администратор
23/10/2020 01:56