Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси реализира пенал на вечерашниот меч од Ла Лига против Виљареал.

Аргентинецот постигна гол 17 последователни сезони во Шпанското фудбалско првенство.

Само тројца играчи успеаја да го постигнат тоа: поранешниот напаѓач на Атлетик, Агустин Гајнсе (19 сезони по ред), екс-напаѓачот на Реал Мадрид, Карлос Алонсо, познат како Сантиљана (17) и дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос (17).

Барселона победи на средбата со Виљареал со резултат 4:0.


Администратор
28/09/2020 00:28