Сите двојки во плејофот од Лигата на Европа се веќе јасни.

Последниот македонски претставник, тетовска Шкендија синоќа загуби во Скопје од Тотенхем на Муруњсо 1:3 и со тоаги заврши настапите во евротурнирите.

Средбите се закажани за 1 октомври.

Еве ги паровите во плејофот:

Јанг Бојс (Швајцарија) – Тирана (Албанија) Динамо Загреб (Хрватска) – Флора Талин (Естонија) ЦФР Клуж (Романија) – Купс (Финска) Арарат-Ерменија (Ерменија) – Црвена звезда (Србија) Динамо Брест (Белорусија) – Лудогорец (Бугарија) Сараево (Босна и Херцеговина) – Селтик (Шкотска) Легија (Полска) – Карабах (Азербејџан) Дандалк (Ирска) – Клаксвик (Фарски Острови)

Апоел Бир Шева (Израел) – Викторија Плзен (Чешка) Розенборг (Норвешка) – ПСВ Ајндховен (Холандија) АЕК Атина (Грција) – Волфсбург (Германија) Базел (Швајцарија) – ЦСКА-Соифија (Бугарија) Спортинг Лисабон (Португалија) – ЛАСК Линц (Австрија) Шарлероа (Белгија) – Лех Позњан (Полска) Рио Аве (Португалија) – Милан (Италија) Копенхаген (Данска) – Риека (Хрватска) Малме (Шведска) – Гранада (Шпанија) Тотенхем (Англија) – Макаби Хаифа (Израел) Слован Либерец (Чешка) – АПОЕЛ Никозија (Кипар) Стандард Лиеж (Белгија) – Мол Фехервар (Унгарија) Глазгов Ренџерс (Шкотска) – Галатасарај (Турција)


Администратор
25/09/2020 10:41