Четирикратниот шампион во Формула 1, Себастијан Фетел изјави дека сакал да купи Ферари од 2004 година.

– Ова е мојот омилен автомобил. Нашите сегашни автомобили се многу поголеми, 160-170 кг потешки. Еден таков беше ставен на продажба. Сакав да го купам, но беше прескап, истакна Фетел.

Во Ферари Ф2004, Михаел Шумахер победи на трка од шампионатот во Формула 1 за последен пат во кариерата.


Администратор
19/09/2020 00:01