Познати се двојките за полуфиналните мечеви и во машка и во женска конкуренција на Грен слемот УС опен.

Кај тенисерките за место во финалето ќе се борат:

Џенифер Брејди (Велика Британија) – Наоми Осака (Јапонија) Серена Вилијамс (САД) – Викторија Азаренка (Белорусија).

Во машка конкуренција полуфиналните парови се:

Пабло Карењо-Буста (Шпанија) – Александар Зверев (Германија) Доминик Тим (Австрија) – Данил Медведев (Русија).

Почетокот на полуфиналната фаза на УС Опен е закажан за вечер по полноќ.


Администратор
10/09/2020 15:57