Инцидент се случлил попладнево во клиниката „8ми септември“. Семејството на почината пациентка од ковид 19 влегло вооружено, бидејќи барале веднаш да се изврши обдукција од МВР потврдуваат за тв 24.

Оттаму велат дека интервенирала единицата за насилен криминал и дека спречиле посериозен инцидент. Вооружените лица не го искористиле оружјето, а никој не е ниту повреден. Од МВР велат дека лицата се обезбедени и дека полицијата останува во болницата „8ми септември“.


Администратор
30/06/2020 20:18