Дефанзивецот на Борусија Дортмунд, Ашраф Хакими, изнајмен од Реал, ќе се врати во Мадрид.

– По завршувањето на сезоната, тој ќе се врати во Реал Мадрид. Сака да игра исто како оваа сезона, и да биде во почетниот состав на секој натпревар, изјави Алехандро Камано Онда, агент на фудбалерот.

Имаме прекрасен дијалог со Реал Мадрид. Ќе се договориме, не заборавајќи на главната цел – порано или подоцна да играме за Реал, затоа што за него тој е најдобриот клуб на светот, додаде Онда.

Оваа сезона, 21-годишниот Мароканец помина настапи на 40 натпревари на сите турнири, во кои постигна осум голови и направи 10 асистенции.


Администратор
29/05/2020 12:23