На 26.05.2020 околу 20.00 часот во Полициската станица Кичево бил приведен Б.С.(37) од Кичево. Тој, по претходна расправија со членови од семејството, со истурање на запалива течност, се обидел да го запали семејниот стан.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


Администратор
29/05/2020 01:45