Рекламирањето на Супербоул-финалето на американско рагби, чини 5,6 милиони долари за 30 секунди. Секоја година, маркетиншките агенти се здружуваат за да ја покажат сета своја креативност.

Во вчерашниот натпревар на стадионот Мајами гарденс, во Мајами, Флорида, тимот на Канзас Сити Шифс ги победи Сан Франциско Фортинајнерс со 31:20.

Но, она што го привлече вниманието беше и спектакуларниот настап на Џенифер Лопез и Шакира на полувремето, како и оригиналните реклами… Следат неколку од нив.


Администратор
03/02/2020 14:57