Репрезентацијата на Норвешка вечерва ја победи Шведска во Малме со 23:20 и значително си ги зголеми шансите за пласман во полуфиналето на Европското ракометно првенство.

Резултати 2.коло во втората групна фаза на евро-шампионатот: Португалија – Исланд 25:28 Словенија – Унгарија 28:29 Норвешка – Шведска 23:20

Табела Група 2: Норвешка 6 бода, Унгарија 4, Словенија 4, Исланд 2, Португалија 2, Шведска 0.


Администратор
20/01/2020 01:26