Ватфорд официјално го објави новиот менаџер на тимот. Се работи за Најџел Пирсон, кој ги презема „стршлените“ до крајот на сезоната.

Стратегот го замени Кике Санчез Флорес, кој беше отпуштен пред околу една недела, по пораз од Саутемптон со 1:2.

Шпанецот помина околу 90 дена на чело на Ватфорд.


Администратор
08/12/2019 01:45