Екипата на Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА Газпром лигата откако вечерва ја совлада Војводина на гости со 33:35 (20:16).

Нашот тим иако губеше по првиот дел со -4, покажа одлична игра во последните петнаесетина минути и стигна дозаслужен триумф.

На две кола до крај на регуларниот дел, „црвено-црните“ си обезбедија место во Топ-8 фазата.

Тимур Дибиров со 11 и Павел Атман со 10 гола беа најефикасни во вечерашната победа на вардарци. Кај Војводина, Грозданиќ запиша 11 гола.


Администратор
03/12/2019 23:30