Ракометарите на Вардар триумфираа и во својот втор контролен натпревар, овјпат против АЕК со 31-24 (14-11).

Грчкиот тим допатува како победник на турнирот во Струга што заврши викендов, и одигра неколку контролни средби со македонски тимови.

Дибиров беше најефикасен со 10 постигнати голови, додека Скубе постигна 7.

И на овој натпревар „црвено-црните“ играа без Жозе Толедо и Павел Атман поради повреди. Дел од младите ракометари што се во составот добија шанса да се истакнат.


Администратор
20/08/2019 17:23