На 08.07.2019 околу 19.45 часот на ул.,,Вељко Влаховиќ“ во Берово Ѓ.Р.(75) од Берово, управувајќи патничко возило ,,Југо Корал 55“ со штипски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во столб.

Од ударот Ѓ.Р. починал на местото на настанот.

Увид извршила екипа од Полициската станица Берово, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството, информираат од МВР.


Администратор
10/07/2019 00:06