Играчот од средниот ред на Ајакс, Френки де Јонг, изјави дека неговиот соиграч, Матаис де Лихт, мора сам да одлучи дали да потпише со Барселона.

– Самиот Де Лихт треба да одлучи дали да потпише со Барселона. Јас нема да се мешам во неговата одлука, изјави играчот од средниот ред.

Де Јонг веќе потпишал пред-договор со Барселона, а неговиот трансфер кај Каталонците беше објавен во јануари.


Администратор
20/04/2019 13:13