Верижен судир во кој учествувале три aвтомобили и едно комбе, се случил утринава на патот Прилеп – Битола во близина на селото Алинци. Како што јавува локалниот портал Маркукуле, во сообраќајката имало и повредени лица.


Администратор
10/01/2019 21:41