Следува период на стабилно и потопло време, освен утре кога ќе има услови за локален краткотраен дожд. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Врнежи од дожд се очекуваат во сабота, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринските температури утре ќе се движат од 3 до 10 степени, а дневните од 12 до 21 степен.

Во Скопје и околината времето утре ќе биде променливо облачно со утринска температура до 6 степени, а дневна до 17 степени.


Администратор
17/10/2021 12:19