СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.З.(20) од с.Озормиште, тетовско, кој издржува затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Тетово и Љ.Б. (31) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“.

На 26.05.2021 во близина на с.Ѓермо, тетовско, пријавените со употреба на физичка сила и закани од Н.Д. од с.Градец, тетовско, одзеле пари.


Администратор
14/10/2021 01:50