Љ.К.(71) од Скопје вчера во 13.15 часот во СВР Скопје пријавил дека околу 12.00 часот на ул.„Орце Николов“, пред влезот во Управен суд – Скопје, бил физички нападнат од едно лице, кое според пријавителот е вработено во судската полиција.

Известен е Јавен обвинител и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот


Администратор
20/09/2021 03:35