На 16.09.2021 во 20.30 часот во Полициското одделение Арачиново било пријавено дека во с.Арачиново бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу четири малолетници(двајца од една и други двајца од друга страна).

Според пријавеното, притоа бил употребен остар предмет и двајца од нив се здобиле со повреди од остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Администратор
18/09/2021 03:44