Во Полициската станица Бит-пазар денеска бил извршен службен разговор со В.А.(43) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба” извршена во текот на јуни 2021 година.

Од МВР информираа дека по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена пријава по член 235 од Кривичниот законик.


Администратор
16/09/2021 19:20