СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.М.(25), И.М.(60), М.М.(27) и Ќ.М.(58), сите од с.Теарце, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 05.03.2021 во с.Теарце, откако М.М.(25) во Полициското одделение Теарце пријавил поплака против М.М.(27), настанала физичка пресметка помеѓу пријавените, при што пријавителот физички нападнал и полициски службеник, кој извршувал службени дејства.


Администратор
14/06/2021 01:34