На 11.04.2021 во 10.12 часот во СВР Скопје било пријавено дека на пазарот во скопската населба Чаир има починато лице.

Полициски службеници излегле на местото и било утврдено дека станува збор за Љ.К.(63) од Скопје.

Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.


Администратор
13/04/2021 00:48