Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска попладнево на својот фејсбук профил објави дека се вакцинирала против КОВИД-19.

-Детска и превентивна стоматологија-вакцинирани!, напиша Ѓоргиевска, објавувајќи и две фотографии од вакцинирањето.


Администратор
08/03/2021 23:59