Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 407 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи денеска преку соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.


Администратор
23/01/2021 17:48