На 18.01.2021 во 23.30 часот во СВР Велес, 38-годишна жена од Велес пријавила дека околу 23.00 часот, додека се движела кај место викано „Жолта ограда“, едно лице се обидело да изврши обљуба.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Администратор
20/01/2021 01:15