На 17.01.2021 во 01.42 часот во СВР Скопје, П.Ѓ.(27) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Ѓорче Петров, Б.И. пукал кон него и негов другар, а К.Г. фрлил тврд предмет кон возилото во кое се превезувале.

Повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот.


Администратор
19/01/2021 00:56