Полицијата констатирала 15 прекршоци во саботата, на 16 јануари 2021, во периодот од 10:00 до 16:00 часот на подрачјето на Велес во спроведена акциска контрола на возачи кои возат со брзина поголема од дозволената.

– Против овие лица ке бидат поднесени соодветни пријави, информира денеска портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски.


Администратор
18/01/2021 15:57