Синоќа во 17.40 часот во Полициската станица Неготино, неготинецот В.П.(58) пријавил дека околу 17.15 часот бил физички нападнат од М.П(35). За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.


Администратор
02/12/2020 15:40