Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.12.2020) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Општина Аеродром изречени се вкупно 162 мерки од кои 18 за возење без возачка дозвола, 16 за нерегистрирани возила, 14 за некористење на сигурносен појас, 26 за користење на мобилен телефон, 6 мерки за неносење маска …

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.


Администратор
02/12/2020 12:10