Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека сè уште не е донесена конечна одлука каде ќе ја помине изборната ноќ.

Њујорк Тајмс објави дека Трамп се откажал од плановите да се појави во хотелот „Трамп Интернешнл“ во Вашингтон и веројатно ќе ги следи изборите од Белата куќа.

Трамп на изборите на 3 ноември се соочува со демократскиот кандидат Џо Бајден.


Администратор
30/10/2020 21:29