Во текот на изминатото деноноќие (29/30.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 928 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.


Администратор
30/10/2020 12:23