Голманот Марк-Андре тер Штеген одржа тренинг со главниот тим на Барселона, се наведува на официјалната веб-страница на клубот.

Голманот не влезе на теренот откако беше поразен од Баерн во четвртфиналето од Лигата на шампионите (2:8) на 14 август.

Подоцна, Тер Штеген беше опериран на коленото и сè уште не е влезен на теренот. Оваа сезона голот на Барселона го брани Бразилецот Нето.


Администратор
30/10/2020 11:53