На 28.10.2020 околу 22.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово го привеле З.А.(19) од тетовско Озормиште, осуден на затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“, по што тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.


Администратор
29/10/2020 13:15