На 25.10.2020 во 14.45 часот во СВР Скопје, Д.Т.(36) од Скопје пријавил дека во спортска обложувалница на подрачјето на Аеродром дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу пријавителот и К.Ж.(24) од Скопје. Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

На 26.10.2020 во 03.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар, насилно било влезено во спортска обложувалница и бил одземен сеф со пари. Се работи на расчистување на случајот.


Администратор
27/10/2020 03:22