Нема да молчиме пред криминалиите на оваа ненародна власт, порача Игор Здравковски од ВМРО-ДПМНЕ по вечерашниот протест во Велес.

„Пред неспособноста на нивните кадри и реваншизмот што се спроведува врз нејзините неистомислениците.

Народот мора да си ја врати правната држава. За тоа сме на улиците и ќе бидеме тука. Оваа голгота ќе заврши, Македонија ќе победи“, порача тој.


Администратор
21/10/2020 00:29