Џошуа Кимих беше избран за најдобар дефанзивец на УЕФА минатата сезона.

Фудбалерот на Баерн имаше сериозна заслуга за успехот на тимот, постигнувајќи неколку одлучувачки голови.

Соиграчите на Кимих, Давид Алаба и Алфонсо Дејвис беа меѓу најдобрите тројца дефанзивци во Европа.

На четвртото место беше дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, а на петтото место беше новото засилување на Челси – Тијаго Силва, кој го предводеше ПСЖ до финалето во Лигата на шампионите.


Администратор
01/10/2020 22:08