Барселона го победи Елче со 1:0 во Купот на Гампер. Победничкиот погодок уште во 2. минута го постигна Антоан Гризман.

Купот Жоан Гампер е пријателски турнир организиран еднаш годишно од каталонскиот клуб.

Оваа година купот се одржа по 55. пат. Ова е 43. победа на „Блауграна“ на турнирот и осма во низа.


Администратор
20/09/2020 04:25