Фудбалерот од средниот ред на Челзи, Темеу Бакајоко, има намера да го напушти тимот во трансфер периодот. Дваесет и петгодишниот Французин сака да се врати во Милано, за кого играше на позајмица, пренесува „Калчомеркато“.

Играчот од средниот ред е подготвен да ја намали платата за половина за да се врати во таборот на „росонерите“.

Во Челзи, фудбалер заработува по шест милиони евра на ден. Неговата веројатна плата во Италија ќе биде околу 3-4 милиони.

Претходно беше објавено дека лондонци исто така имаат намера да го продадат играчот, барајќи 20 милиони евра за неговиот трансфер.


Администратор
09/08/2020 03:09