Десет лица од Радовиш и Струмица синоќа не ја почитувале забраната за движење, а четворица од нив се малолетни, соопштија од СВР-Струмица.

-Седум од овие лица се затекнати на подрачјето на Полициската станица Радовиш, а три на подрачјето на Полициската станица Струмица, додека во просториите на полициските станици се приведени седум лица, стои во соопштението од полицијата.


Администратор
28/03/2020 00:29