Шпанската вицепремиерка Кармен Калво (63) е позитивна на коронавирусот, соопшти Владата во Мадрид.

Позитивниот резултат стигнал денеска откако претходниот тест бил негативен. Тестирањето било повторено затоа што претходните резултати биле сомнителни, соопшти шпанската Влада.

Како што се наведува, Калво се чувствува добро.


Администратор
26/03/2020 01:30