На 19.02.2020 во 13.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје, по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир во автобус на ЈСП бр.57, на ул.„Александар Урдаревски“, кај двајца малолетници на возраст од 16 години од Скопје пронашле електрошок и боксирач.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.


Администратор
21/02/2020 02:04