Петмина маскирани и вооружени разбојници со автоматски пушки ограбиле казино на „Адмирал“, на булевар „Партизански одреди“ во Порта Влае.

Разбојниците ги одзеле парите од дневниот пазар и побегнале.

Случајот во полиција бил пријавен утрово во 6:27 часот. Од МВР преземаат мерки за расчиствување на случајот.


Администратор
23/01/2020 12:08