Раководството на Рома има намера да ги откупи правата на дефанзивецот Крис Смилинг. Тој во моментов игра за Римјаните на изнајмување од Манчестер Јунајтед. Англискиот клуб проценил дека 30-годишниот дефанзивец вреди 22 милиони евра. Договорот на Смолинг со „црвените ѓаволи“ е до 2022 година. Од почетокот на сезоната, фудбалерот имаат 14 натпревари и 2 гола на сите турнири за тимот од Вечниот град.


Администратор
08/12/2019 01:47